د Q- بدل شوي لیزر ټاټو لرې کولو تجهیزاتو لګښت څومره دی؟

Aug 26, 2026

یو پیغام پریږده

لکه څنګه چې د ټاټو کلتور په زیاتیدونکي توګه اصلي جریان کیږي ، د "ټاټو افسوس" پدیده د پام وړ لوړه شوې ، چې د ټاټو لرې کولو بازار کې چاودیدونکي وده پرمخ وړي. د بازار وړاندوینې وړاندوینه کوي چې نړیوالټاټو لرې کولبازار به په راتلونکو کلونو کې د 8٪ – 10٪ په اوسط کلنۍ نرخ کې وده وکړي. د طبي جمالیاتي کلینیکونو لپاره ، د ټاټو لرې کولو وسیله غوره کول چې مستحکم فعالیت او د پیسو لپاره عالي ارزښت وړاندیز کوي د پیرودونکي استملاک لوړولو او د قانوني خطرونو کمولو لپاره یوه مهمه پریکړه شوې.


په هرصورت، ځکه چې د ټاټو رنګونه په ډرمیس کې په ژوره توګه ځای پرځای شوي، دودیز میتودونه چې فزیکي تخریب یا کیمیاوي پوستکي پکې شامل دي اکثرا د زخم لوړ خطر لري. د دې تخنیکي ننګونې د حل کولو لپاره، کلینیکونه په چټکۍ سره د لوړې پایې ټیکنالوژۍ ته اړتیا لري- چې د شاوخوا صحي پوستکي زیان رسولو پرته د رنګ رنګ په سمه توګه د ویجاړولو وړ وي- چې په سمه توګه ولېQ-د لیزر ټیکنالوژي بدله شوېپه ډیر درنښت


ایا تاسو د Q- سویچ شوی لیزر وسیله پیرودلو په لټه کې یاست؟ که داسې وي، بیه بې له شکه یو کلیدي فاکتور دی چې تاسو به یې پوه شئ. دا بلاګ پوسټ د مختلفو Q- بدل شوي لیزر ماډلونو قیمتونو ته یو مفصل نظر وړاندې کوي او هغه مهم فکتورونه په ګوته کوي چې لګښت اغیزه کوي. که تاسو د نوي کلینیک یا کوچني سټوډیو مالک یاست ، یو توزیع کونکی د بازار غوښتنې پوره کولو لپاره د مسلکي ټاټو لرې کولو وسیلې په لټه کې یاست ، یا یو انفرادي مصرف کونکی د ټاټو لرې کولو په لټه کې یاست ، دلته معلومات به تاسو سره د پیرود کولو باخبره پریکړه کولو کې مرسته وکړي.

 

 

Q-Switched laser tattoo removal
 

د Q- سویچ لیزر ماشین څه شی دی؟

 

AQ- سویچ شوی لیزر یو ځانګړی طبي جمالیاتي وسیله ده چې په خورا لنډ نبض (د نانو ثانوي پیمانه) کې د لوړې-د انرژي رڼا بیمونو تولیدولو وړتیا لري.

 

د "Q-" ټیکنالوژۍ په کارولو سره، لیزر په ډیره لنډه موده کې ډیره انرژي راټولوي او په فوري توګه خوشې کوي. د دې الټرا- لنډ نبضونو لخوا رامینځته شوي فوټواکوسټیک تاثیر ژورې ټوټې ټوټې ټوټې ټوټې ټوټې کوي ، کوم چې وروسته د بدن د معافیت سیسټم (په ځانګړي ډول میکروفیجز) لخوا میټابولیز او له مینځه وړل کیږي.

 

د Q- بدل شوي لیزر د نبض موده خورا تنګ ده دا پدې مانا ده چې لیزر مخکې له دې چې انرژي په تودوخې بدله شي او شاوخوا نسجونو ته زیان ورسوي رنګ رنګ ماتوي، په دې توګه د پام وړ د زخم او وروسته - التهابي هایپرپیګمینټیشن خطر کموي.

 

د 2024 احتمالي مطالعې له مخې ، د 1064 nm طول موج سره د تور ټاټو درملنه نږدې د اوسط پاکولو کچه ترلاسه کړې.61%یوازې د دوو غونډو وروسته، د 40٪ مضامینو څخه ډیر ښودل شوي75%ښه والی او هیڅ جدي منفي عکس العمل نشته.(سرچینه: PMC11322294 / NCBI)

 

 

د Q- سویچ شوي لیزر ماشین قیمت څومره دی؟

 

د Q- سویچ شوي لیزر ټاټو لیرې کولو تجهیزاتو قیمت د فکتورونو لکه تخنیکي مشخصاتو ، اصلي برخو ، تنظیمي موافقت ، او برانډ پورې اړه لري د پام وړ توپیر لري.

 

د تجهیزاتو درجه د قیمت حد (USD) کلیدي ځانګړتیاوې د هدف سناریو
د ننوتلو- کچه
(د پورټ ایبل / ډیسټاپ واحدونه)
$1,000 – $3,500 کمپیکٹ ډیزاین، په ځانګړې توګه د مستقیم-پلګ فایبر-نظری تولید؛ د ننوتلو- کچې د یخولو سیسټم. د ښکلا سټوډیو پیل کول؛ اسانتیاوې د ټیټ سوداګرۍ حجم سره چې یوازې ساده، سپک{0}} رنګین، یا تور ټاټوونه اداره کوي.
مسلکي- رتبه
(د پوړ- ولاړ/منځنۍ- د حد واحدونه)
$4,000 – $18,000 د لوړ-کارکردګۍ د اوبو-سرکولیشن کولنګ سیسټم او یو مستحکم لیزر راډ (YAG) سره مجهز. د منځني- طبي جمالیاتی کلینیکونو لپاره لومړنی انتخاب؛ اسانتیاوې لګښت ته لومړیتوب ورکوي
لوړ-ټایر
(لوړ- وارد شوي برانډونه)
$50,000 – $150,000+ د نبض استثنایی انرژي ثبات؛ سخت نړیوال تصدیقونه لري (FDA/CE)؛ په R&D کې د پام وړ پانګه اچونه. لوړ-د طبي جمالیاتي کلینیک زنځیرونه؛ د برانډ پریمیم او کلینیکي اعتبار په اړه د سختو اړتیاو سره مسلکي اسانتیاوې.

 

  • ننوتل-د Q-د لیزر وسیلې بدلې شوې

دا وسایل عموما د $ 1,000 څخه تر $ 3,500 پورې قیمت لري. دوی په عمده توګه د پیل کولو جمالیاتی سټوډیو یا د ننوتلو-د کچې متخصصینو په نښه شوي چې د ټیټ ټاټو- لرې کولو حجم لري. د ډیزاین په شرایطو کې، دوی معمولا د ځای خوندي کولو لپاره پورټ ایبل یا ډیسټاپ واحدونه دي، پداسې حال کې چې په تخنیکي توګه د مستقیم -پلګ فایبر- آپټیک محصول کاروي. که څه هم د دوی ځانګړتیاوې نسبتا منظمې دي، دوی د لومړني تور یا تیاره رنګ ټاټو درملنې اړتیاوې پوره کوي، دا د ټیټې بودیجې پیل کولو لپاره غوره انتخاب جوړوي.

 

  • مسلکي-د درجې وسایل

د جوړ شوي، منځني- طبي جمالیاتي کلینیکونو لپاره، د پوړ- ولاړ واحدونه چې قیمت یې د $4,000 او $18,000 ترمنځ دی د صنعت کارګرانو په توګه کار کوي. دا وسایل عموما د ځانګړو شرکتونو لخوا تولید شوي چې د مربوط R&D او تولید وړتیا لري (لکه نیوانګي)؛ د دوی اصلي ګټې د لوړ-پاکوالی YAG لیزر راډونو او قوي اوبو-د سرکول کولو سیسټمونو کارول دي. دا د لوړې{10}} فریکونسۍ، لوی{11}} ساحو درملنې په جریان کې د انرژي ثبات او ثبات تضمینوي، د پانګونې بیرته راستنیدو (ROI) او کلینیکي پایلو تر مینځ غوره توازن رامینځته کوي.

 

  • لوړ-ټایر وسایل

د لوی طبي جمالیاتي زنځیرونو یا ځانګړي کلینیکونو لپاره ډیزاین شوي، د لوړې{0}} درجې ماډلونه معمولا له $50,000 څخه تر $150,000 پورې وي. په دې کټګورۍ کې وسایل د صنعت د مخ پر ودې ټیکنالوژۍ استازیتوب کوي او د نامتو نړیوالو برانڈونو لخوا په ځانګړې توګه د اروپا او متحده ایالاتو لخوا رامینځته شوي. د دوی لوړ نرخ ټکي نه یوازې د نبض استثنایی ثبات منعکس کوي بلکه د سختو نړیوالو طبي تصدیقونو (لکه د متحده ایالاتو FDA یا EU CE تصویب) سره د پام وړ کلینیکي او R&D لګښتونه هم منعکس کوي. د غوره انرژي دقیقیت او د درملنې خوندي تجربې وړاندې کولو سره ، دا وسایل د مسلکي چاپیریال لپاره غوره دي چې د برانډ وقار او کلینیکي اعتبار باندې پریمیم ځای په ځای کوي.

 

 

پنځه کلیدي فکتورونه چې د Q- بدل شوي لیزر تجهیزاتو قیمت اغیزه کوي


د طبي جمالیات په بازار کې، د دوه Q- سویچ شوي لیزر وسیلو قیمتونه چې په فعاله توګه ورته ښکاري کیدای شي په څو-ډال یا حتی د اندازې ترتیب سره توپیر ولري. دا د پام وړ نرخ توپیر په عمده ډول د لاندې پنځو اصلي فکتورونو لخوا ټاکل کیږي:

 

 اصلي نظری اجزا (لیزر کیفیت)

د لیزر سرچینې کیفیت مستقیم د درملنې اغیزمنتوب او خوندیتوب ټاکي.

 

🔹 لیزر راډ مواد

لوړ-کیفیت Nd:YAG کرسټال لیزر راډونه (لکه هغه چې له متحده ایالاتو څخه وارد شوي) د دوامداره او یونیفورم انرژي تولید تضمینوي. ټیټ-کیفیت لرونکي، ارزانه راډونه اکثرا د "ګرم ځایونو"-په بیم کې د انرژی غیر مساوي توزیع څخه رنځ وړي-کوم چې کولی شي په اسانۍ سره کلینیکي پیچلتیاوې رامینځته کړي لکه د مرکزي پوټکي سوځیدنه او په څنډو کې پاتې شوي رنګ.

 

🔹د څراغ ژوند

د زینون څراغ، د لوړې{0}} فریکونسۍ کارولو تابع دی، یو مهم مصرف وړ دی. لوړ-د مشخصاتو څراغونه د 1 څخه تر 2 ملیون شاټونو پورې دوام کولی شي، د یو واحد لګښت په بالقوه توګه 500-800 ته رسیږي؛ په مقابل کې، د ټیټ- پای څراغونه یوازې 500,000 شاټونه ژوند کوي او د انرژی چټک تخریب تجربه کوي. پداسې حال کې چې د وسیلې لومړني لګښت ټیټ دی ، د ساتنې فریکونسۍ لوړه ده.

 

 تخنیکي مشخصات

د پیرامیټر دقیقیت یو کلیدي شاخص دی چې طبي-د درجې تجهیزات د ښکلا{1}} درجې تجهیزاتو څخه توپیر کوي.

 

Q-Switched laser tattoo removal

 

د درملنې څپې د نیوانګي Q- لخوا چمتو شوي د ټاټو لرې کولو تجهیزات بدل شوي

🔹د نبض عرض

د Q- د بدلولو ټیکنالوژۍ جوهر په نانو ثانیه (ns) نبض کې دی. د نبض کم پلنوالی د قوي فوټواکوسټیک اغیز او د حرارتي زیان کمولو پایله لري. د پورته- درجې وسایل کولی شي د 6ns او 10ns ترمنځ د نبض ثابت پلنوالی وساتي.

کلینیکي ډاټا ښیي چې د الټرا- لنډ نبض پلن سره د وسایلو کارول د پوست-د درملنې د زخم کچه لاندې ساتي 5%په داسې حال کې چې هغه وسایل چې پراخ نبض لري د هایپرپیګمینټیشن خطر لري15%د حرارتي خپریدو له امله.

 

🔹د انرژی کثافت او فریکونسی

د انرژی تولید په قطعي ډول تنظیم کولو وړتیا خورا مهمه ده. لوړ-پای وسیلې د باثباته، لوړ-د فریکونسۍ تولید (1–10Hz) ملاتړ کوي، ډاډ ترلاسه کوي چې د لویو-ساحه درملنې پرمهال د انرژي ضایع نه کیږي.

🔹د طول موج پوښښ

معیاري ماډلونه معمولا یوازې 1064nm او 532nm طول موج وړاندیز کوي. د سخت نیلي یا شین ټاټو درملنه معمولا د 585 nm یا 650 nm رنګه دستګاه یا د روبي لیزر ماډل ته اړتیا لري؛ دا ډول څو- طول موج تشکیلات عموما د تجهیزاتو لګښت له $2,000 څخه تر $5,000 پورې زیاتوي.

په کې د یوې څیړنې له مخېد کاسمیټیک ډرماتولوژی ژورنال (2024)د بیم د انرژی د توزیع یوشانوالی (په ځانګړې توګه د "فلایټ-پورته" پروفایل) په مستقیم ډول د پاکولو کچه ټاکي. د باثباته انرژي تولید سره وسایل کولی شي د وروسته- التهابي هایپرپیګمینټیشن (PIH) خطر کم کړي.له 5٪ څخه ښکتهپه داسې حال کې چې د کم-د لګښت وسیلې-د انرژی د غیر مساوي ویش له امله-د PIH خطر ډیر لوړ دی15%–20%.

 

 

 د تجهیزاتو اطاعت او تصدیق

 

تنظیمي اطاعت هغه قانوني محافظت دی چې د طبي جمالیاتي کلینیکونو باثباته عملیات تضمینوي او د Q- سویچ شوي لیزر ټاټو لرې کولو تجهیزاتو قیمت یوه مهمه برخه جوړوي.

تصدیق: د هغه تجهیزاتو لپاره چې د دریم ټولګي طبي وسایلو سره راجسټریشن لريFDA(امریکا)سی ای(EU طبي)، یاNMPA(چین) ، نرخ د خوندیتوب ازموینې پورې اړوند د پام وړ لګښتونه منعکس کوي.
د موافقت لګښتونه: د تصدیق شوي وسیلې رامینځته کول او کلینیکي ازموینه اکثرا د ملیونونو ډالرو پانګوونې ته اړتیا لري. دا پانګه اچونه په پیچلي کلینیکي ترتیباتو کې د وسیلې فعالیت په ګوته کوي؛ د وروستي کاروونکي کلینیک لپاره، د قیمت پریمیم په اصل کې د قانوني شخړو او د طبي ناسم چلند خطرونو په وړاندې د بیمې په توګه کار کوي.

 

 

 د هارډویر سیسټمونه


د هارډویر اجزاو دوام په مستقیم ډول د کلینیک عملیاتي موثریت ټاکي.

 

د یخولو سیسټم:

لوړ-د تودوخې د کنټرول سیسټمونه (د مثال په توګه،کمپرسور کولنګvs. د اوبو لومړني یخ کول) ډاډ ترلاسه کړئ چې وسیله کولی شي د درنو کاري بارونو پرمهال پرته له ځنډ څخه په دوامداره توګه کار وکړي. د پوړ- ولاړ ماډلونه چې د کمپرسور یخولو سره مجهز دي په ورځ کې 24 ساعته چلولی شي، په داسې حال کې چې د اوبو لومړني یخ موډلونه اکثرا یوازې د دریو یا څلورو لویو ټاټوونو درملنې وروسته د یخ کولو لپاره وقفې ته اړتیا لري-هغه فکتور چې مستقیم د ناروغ د بدلون نرخ اغیزه کوي.

 

🔹د بازو کیفیت:

لوړ- درجې وسایل عموما وارد شوي کاروياوه- ګډې وسلې. د مستقیم - د تولید فایبر آپټیکس په پرتله، دا بیان شوي وسلې دقیق میخانیکي انجینرۍ او لږترلږه د نظری انرژي ضایع کول؛ د یو واحد بازو مجلس اکثرا د $ 1,500 او $ 3,000 ترمنځ پرچون پلورل کیږي. دوی غیر معمولي عملیاتي انعطاف وړاندیز کوي، د متخصصینو وړتیا ورکوي چې حتی د درملنې اوږد مهاله غونډو کې د لوړ- دقیق هدف هدف وساتي.

qsiwtched laser machine

 

 اضافه شوی ارزښت

 

🔹 د برانډ تایید

 

د برانډ پیژندنه تر یوې اندازې پورې د تجهیزاتو نرخ اغیزه کوي، او ښه{0}} پیژندل شوي برانډونه د لوړ پلور ارزښتونو امر کوي. احصایې ښیي چې د لوړ{2}}ټایر برانډونو تجهیزات د دریو کلونو عملیاتو وروسته د خپل ارزښت 50%–60٪ ساتي، پداسې حال کې چې لږ پیژندل شوي برانډونه اکثرا د داسې سناریو سره مخ کیږي چیرې چې دوی یوځل بیا پلورل کیږي.

🔹 وروسته- د پلور ملاتړ او روزنه

 

پدې کې د کلینیکي عملیاتو روزنه، د ترمیم چټک غبرګون (د 24-48 ساعتونو دننه)، او د B2B پیرودونکو لپاره د بازار موندنې موادو مالتړ شامل دي. د طبي جمالیاتي کلینیکونو لپاره، مسلکي کلینیکي روزنه کولی شي په مستقیم ډول په یوه ناسته کې د پاکولو کچه ښه کړي؛ د دې ډول "نرم خدماتو" ارزښت اکثرا د تجهیزاتو ټول قیمت کې فکتور کیږي.

 

 

 

نیوانګی – یو مسلکي Q{0}}د لیزر ټاټو لرې کولو وسیله برانډ

 

 

 

Newangie Q{0}}Switched Nd:YAG لیزر سیسټمونه د دوی د استثنایی انرژي ثبات او کلینیکي موثریت لپاره مشهور دي. د لوړې-د انرژۍ د نانو ثانوي ټکنالوجۍ او د پریمیم لیزر اجزاو په کارولو سره، وسیله په ټول ځای کې د انرژۍ یوشان توزیع تضمینوي، د پام وړ د حرارتي زیان خطر کموي. دوه ګونی طول موجونه (1064nm/532nm) لري، دا په دقیقه توګه د څو-رنګونو لرې کويټاټو او د رنګ کولو مختلف مسلې. یو مهم ځانګړتیا یې د اوبو د یخولو ځواکمن سیسټم دی، کوم چې د اوږدمهاله، لوړ{2}}شدت عملیات- مالتړ کوي چې دا د طبي جمالیاتي کلینیکونو لپاره یو غوره انتخاب جوړوي چې د پانګې اچونې لوړ عاید (ROI) او خوندیتوب غواړي.

 

  • د یخولو پرمختللي سیسټم
  • وارد شوی د کوریا 7-مشترکه بازو
  • د تنظیم وړ ځای اندازه (2-10 ملي میتر)
  • واحد- نبض انرژي تر 1200 mJ پورې

 

یو نرخ او کتلاګ ترلاسه کړئ

 

 

tattoo removal before and after

 

Q-د لیزر ټاټو لرې کول ریښتیا مخکې او وروسته بدل شوي

"زه یوازې یو ټاټو لرم، او پوټکی به په بشپړه توګه پاک وي{0}} پرته له کوم زاړه ټاټو څخه، په بشپړ ډول طبیعي ښکاري."

 

دا په روښانه توګه د نیوانګي د لوړ- کیفیت استثنایی انتخاب څرګندويQ- بدل شوی لیزرد میلانین په نښه کولو کې. د دې د نانو ثانوي نبض موده په حساسو سیمو کې د نازک پوستکي سوځولو پرته په ښي کرښو کې د رنګ ذراتو دقیق ټوټه ټوټه کولو توان ورکوي.

 

دا پایله-بغیر داغونو پرته په بشپړ ډول طبیعي بیا رغونه ترلاسه کول-د اصلي رقابتي ګټې استازیتوب کوي چې د لوړې-د پای طبي جمالیاتی تجهیزات د ننوتلو- کچې ماډلونو څخه توپیر کوي، او د مراجعینو د لوړ رضایت او تکرار راجع کولو لپاره کلیدي ده.

 

 

 

 

 که تاسو غواړئ د لیزر ټاټو لرې کولو تجهیزاتو نرخونو په اړه نور معلومات زده کړئ ، تاسو لوستلی شئ "د لیزر ټاټو لرې کولو ماشین څومره لګښت لري؟"

 

نور ولولئ

 

 

FAQ

پوښتنه: څومره Q- سویچ شوي لیزر سیشنونه معمولا د ټاټو لرې کولو لپاره اړین دي؟

A: دا د ټاټو رنګ، ژوروالی او د رنګ کثافت پورې اړه لري. عموما، مسلکي{1}}د درجې تجهیزات د تور ټاټو لپاره په اوسط ډول 5-8 غونډو ته اړتیا لري. په هرصورت، د ټیټو- پای تجهیزاتو کارول یا د رنګ شوي ټاټو درملنه ممکن له 10 څخه ډیرو غونډو ته اړتیا ولري.

پوښتنه: ایا Q- بدل شوی لیزر درملنه د زخم لامل کیږي؟

ځواب: کله چې د تصدیق شوي تجهیزاتو په کارولو سره په سمه توګه ترسره شي، د زخم خطر خورا ټیټ دی (د 5٪ څخه کم). د Q- الټرا- لنډ نبضونه بدل شوي لیزرونه په دقیقه توګه د شاوخوا نسجونو زیان رسولو پرته سور رنګ ماتوي، چې د دودیزو میتودونو په پرتله د پام وړ کم حرارتي زیان لامل کیږي.

پوښتنه: ولې د ورته وسیلو تر مینځ د لسګونو زرو ډالرو نرخ توپیر شتون لري؟

A: کلیدي توپیرونه د لیزر تولید ثبات، د نبض د عرض دقیقیت، او د نړیوال اطاعت تصدیقونو (لکه FDA یا CE) کې دي. د لوړې- درجې وسیلې د اوږدې مودې لپاره دوامداره انرژي تولید تضمینوي، د پام وړ د درملنې وروسته د اختلاطاتو خطر کموي.

پوښتنه: آیا Q- بدل شوي لیزرونه د ټولو رنګونو ټاټو لرې کولی شي؟

الف: د 1064nm طول موج د تور او تیاره نیلي لپاره خورا مؤثر دی ، پداسې حال کې چې 532nm د سور او نارنجي لپاره مناسب دی. د شنه یا سپک نیلي ټاټو لپاره، دا سپارښتنه کیږي چې د منځني-تر-لوړ-پای موډل غوره کړئ چې د ځانګړي 585nm یا 650nm طول موجونو سره سمبال شوي.

پوښتنه: په مسلکي-د درجې Q- بدل شوي وسیلې کې د پانګونې بیرته ترلاسه کول څومره وخت نیسي؟

الف: د هرې درملنې او د پیرودونکي حجم د اوسط بازار نرخ پراساس، که چیرې وسیله د $ 8,000 او $ 15,000 ترمنځ وي، د پانګې اچونې بیرته راستنیدنه (ROI) معمولا د 6 څخه تر 12 میاشتو کې ترلاسه کیږي.

 

 

پوښتنو ته واستوئ